Časté dotazy

Zeptejte se na vše, co Vás zajímá o výrobě obkladů, ražení dekorativních omítek, použití pigmentů FRONTON a barev imitace kamene FinalColor.

Chcel by som sa opýtať ako je to so zárukou na Vaše výrobky?

Dtaz:

Zdravím od Dunaja. Chcel by som sa opýtať ako je to so zárukou na Vaše formy. Chcel som si podobné formy objednať u nás ale obchodné podmienky toho predajcu sú také že by som sa bál tie formy vôbec používať. Bojím sa dať 100 Eur za formu ktorá sa nejakým spôsobom poškodí a záruka sa na to vzťahovať nebude.

Odpověď:

Je pravdou že někteří "obchodníci" nastaví obchodní podmínky svého e-shopu tak že je později v podstatě zboží nereklamovatelné. To je jako když vyhodíte peníze oknem. Pokud se někdo prezentuje jako výrobce a přitom formy nakupuje jinde tak si pak s reklamací poradit neumí a musí se spoléhat na svého dodavatele. My ale formy přímo vyrábíme a tak ten mezičlánek odpadá. My si vážíme každého zákazníka a tak nabízíme bezplatný záruční i pozáruční servis forem zcela zdarma. Někteří o tom pouze píší a u nás je to skutečností.Nez koumáme proč a jakým způsobem je forma poškozena a opravíme ji případně vyměníme za novou zcela ZDRAMA. Může se stát při neodborné manipulaci že se u formy natrhne okraj a pro zákazníka je dále forma víceméně nepoužitelná. Prostě vyhozené peníze. Už jsme řešili některé reklamace a vždy ke spokojenosti zákazníka. Zákazník poslal poškozenou formu a my jsme poslali zcela novou a to zcela zdarma. V současné době máme akci na poštovné do SR. Pokud si u nás objednáte silikonové formy v min. hodnotě 4000.- Kč tak Vás vyjde poštovné levněji než od Slovenských internetových obchodů a ještě máte jistotu že v případě poškození formy nevyhodíte peníze oknem.

_____________________________________________________________________________________________________________

Jaká je životnost silikonových forem?

Dotaz:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaká je životnost silikonových forem, resp. kolikrát se dá v jedné formě odlít obklad a jestli se v těchto formách dá odlévat z betonu i ze sádry? děkuji za odpověď. Mach.

Odpověď:

Pokud budete formy správně separovat například Silikonovým olejem případně Separenem tak se dá v jedné formě vyrobit několik stovek až tisíc odlitků. Vždy záleží na zacházení s formou. V případě poškození nebo opotřebení umíme ale formy repasovat a opravovat a dá se tedy životnost ještě prodloužit.  V silikonových formách se dají obklady vyrábět z betonových i sádrových směsí. U betonu je nutno pečlivěji separovat, nejlépe po každém odformování.


Jak postupovat při obkládání větších ploch z obkladů skládaného kamene?

Dotaz:

Dobrý den. Koupila jsem si u vás nějaké formy na skládaný kámen, z těch forem jsou opravdu pěkné obklady ale chtěla bych mít více různých reliéfů. Zajímá mne jestli budete mít u skládaného kamene další povrchy. Z vyrobených obkladů chceme obkládat chalupu a zjistili jsme že by se nám ty obklady dost často opakovali. Hlochová Neratovice

Odpověď:

Pokud chcete obkládat více jak 20 m2 tak se vyplatí zakoupit alespoň 0.5 - 1 m2 forem. Při obkládání tak docílíte velice vkusné imitace přírodního kamene. Pokud se jednotlivé segmenty neopakují často tak  je obklad k nerozeznání od skutečného kamene. Každý měsíc dáváme do prodeje nové formy a konkrétně u forem PIEDRA budou ještě v průběhu října min. tři až čtyři nové formy tohoto typu. Silikonové formy mají stálou hodnotu a v případě vyrobení požadovaného množství je můžete dále nabídnout jinému zájemci např. prostřednictvím internetových inzercí případně je nabídnout ke zpětnému odkoupení provozovateli tohoto internetového obchodu.

 


Je nutné se ve Vašem e-shopu registrovat?

Dotaz:

Chtěla bych se zeptat jestli je nutné před objednávkou a pro získání informací ve Vašem e-shopu se registrovat.

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o naše zboží. Určitě není nutné  pro vytvoření objednávky ani pro získání jakýchkoliv informací z našeho internetového obchodu se registrovat. Objednávku můžete vytvořit jako návštěva a veškeré informace v našem internetovém obchodu jsou běžně dostupné všem. Určitě nebudeme našim zákazníkům bez registrace bránit v přístupu k informacím. Všechny naše kategorie v internetovém obchodu jsou běžně přístupné i bez registrace. Jde nám o to aby měl každý zákazník možnost seznámit se s problematikou výroby  a barvení obkladů i bez zbytečných překážek. Nemáme co tajit a poradíme všem našim zákazníkům z ČR i ze zahraničí :-)

_____________________________________________________________________________________________________________

Jak a do jakého materiálu se dají razit omítky?

Dotaz:

Zajímá mne jak a do jakého materiálu se dají razit omítky. Dá se použít i nějaký jiný razící materiál než jaký máte v e shopu? Chtěl bych razící maltu na 20 m2 cihel a dle mého výpočtu bych potřeboval přibližně 8 balení po 30 kg a poštou by to vyšlo draho.

Odpověď:

Návod na ražení dekorativních omítek naleznete v kategorii RAŽENÉ DEKORATIVNÍ OMÍTKY  a v případě dalších nejasností případně dotazů mne kontaktujte na e-mail: info@kamenstedry.cz  . Rád Vám na vše odpovím a vše vysvětlím. Njlépe je použít originální razící maltu která je odzkoušena a při správné aplikaci je jistota že se za několik let omítka "neodfoukne" a neodmrzne. Vím že na internetu kolují zaručené recepty do čeho všeho se dá razit, ale berte v úvahu skutečnost že to nejsou odzkoušené materiály. To radí lidé kteří něco zkoušeli a z krátkodobého hlediska je výsledek dobrý. Otázkou je jak se ty nevyzkoušené materiály budou chovat po několika zimách. K čemu Vám bude dobré to když na materiálu k ražení omítky ušetříte řádově několik stokorun když se Vám omítka po několika zimách začne drolit. Toto je příklad nejmenovaného spíše amatérského internetového obchodu ze SR který radí použít k ražení hmoty firmy BAUMIT. Pán co tento e-shop provozuje se snaží co nejvíce prodávat své formy a raznice a zákazníky láká na své nápady do čeho všeho on razil a zároveň si pochvaluje jak se mu to podařilo. Už  ale neuvádí že ty jeho nápady nejsou vyzkoušené z dlouhodobého hlediska a ani sám netuší co s takto vyraženou plochou udělají povětrnostní vlivy. Otázkou tedy je jak se tyto hmoty výrobcem určené k jiným účelům budou chovat v mrazech a po několika zimách. Snaží se tím navodit dojem že k ražení vlastně můžete použít i obyčejné stabní lepidlo což ovšem není pravda. Na můj dotaz u výrobce těchto hmot (BAUMIT) mi bylo odpovězeno že tyto hmoty nejsou vhodné pro přímý styk s povětrnostními vlivy a to i v případě dodatečného ošetření nějakým hydrofobizačním přípravkem. Já se nesnažím zákazníkům namluvit že se dá k ražení použít cokoliv, doporučuji pouze to co mám dlouhodobě vyzkoušeno a ověřeno. A pokud jde o dopravu razících hmot tak to je s poštou problém a kurýrní společnosti vyjdou poměrně draho. Pokud má zásilka větší hmotnost než 30 kg tak objednávku rozvezeme vlastní dopravou. Cena tak nepřekročí ani polovinu toho co si účtují kurýrní společnosti.


Jste schopen poradit s výrobou obkladů a ražením omítek?

Dotaz:

Dobrý den. Měl bych zájem o výrobu obkladů do interiéru ve vašich formách a chtěl bych vyzkoušt i ražení omítek. Mám firmu na rekonstrukce bytů a chtěl bych rozšířit činnost. Jste schopen poradit s výrobou obkladů a ražením omítek? Jde mi o nějakou názornou ukázku ražení a barvení dekorativních omítek v interiérech.

Odpoveď:

Pokud jde o výrobu obkladů tak výroba je velice snadná a zvládá ji každý průměrně zručný člověk. U ražení dekorativních omítek nabízíme zaučení ražení a barvení dekorativních omítek s názornou ukázkou. Cena za školení závisí na množství odebraného materiálu. V případě že se rozhodnete razit dekorativní omítky bez zaškolení tak není problém poskytnout Vám veškeré informace po telefonu příp. e-mailu samozřejmně zcela zdarma.


Dají se silikonové formy použít na výrobu svíček?

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výrobu silikonových forem na výrobu svíček. Na kolik taková forma vyjde. Svíčka je 12 cm vysoká a v průměru je 4 cm, má ozdobný reliéf. Zajímá mne také jestli silikonová forma vydrží roztavený vosk.

Odpověď:

Vyrábíme i zakázkové formy na svíčky. Pokud si dodáte model svíčky tak by jedna forma vyšla řádově na několik stokorun. Do těchto forem je možné odlévat parafín, sádru, beton, pryskyřice ale i nízkotavné kovy jako cín a pod.

_____________________________________________________________________________________________________________

Dobrý den, jak je to u Vás se zálohou na objednané zboží?

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to je se zálohou na objednané zboží. Ve vašich obchodních pomínkách jsem četl že požadujete zálohu předem. Rád bych si objednal u Vás nějaké formy.

Odpověď:

 Pokud jde o zálohu na zboží tak žádnou nepožadujeme. Pouze u nových zákazníků vyžadujeme platbu za přepravní náklady na účet předem (většinou jde o čásktu 195.- Kč). Bohužel je to dnes nutnost a bráníme se tak před nevyzvedáváním zásilek. Zálohu na zboží si berou pouze podvodníci a nebo obchodníci kteří zboží nakupují jinde a nemají své vlastní finanční prostředky. Určitě nepůjdeme cestou nejmenovaného internetového obchodu ze Slovenska. Tam požadují zálohu na zboží a to i v případě osobního odběru. To už zavání podvodem. Provozovatel toho internetového obchůdku se sice prezentuje jako výrobce ale požaduje zálohu na zboží předem. To ale postrádá smysl. Přece pokud jsem výrobce a Vy si zboží nevyzvednete tak toto prodám dalšímu zákazníkovi. Já osobně v soukromém životě pokud nakupuji cokoliv v internetových obchodech a chtějí zálohu na zboží tak si najdu jiný a třeba i dražší internetový obchod. V dnešní době je to velký risk platit zálohy předem. V případě že si zboží chcete vyzvednout osobně tak neplatíte předem vůbec nic a při převzetí zboží pouze cenu tohoto zboží.

_____________________________________________________________________________________________________________

Posielate aj na Slovensko?

Dotaz:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či formy posielate aj na Slovensko. Máme tu síce nejaké predajcu ale nemajú taký sortiment a majú to také skôr amatérske a ešte drahé výrobky. Vás som si našla na internete a máte slušné referencie a veľký sortiment foriem a farieb.

Odpověď:

Zboží posíláme na Slovensko i jinam do ciziny. Jako výrobci máme velice šoroký sortiment  forem za slušné ceny s garancí kvality. Já vím který internetový obchod asi myslíte, ale to je takový spíše "domorobo výrobce"  který stále hledá svou cestu. Chvíli dělá to, pak zase něco jiného. My se výrobou silikonových forem zabýváme více jak pět let a za tu dobu  máme vyrobeno několik tisíc silikonových forem a stovky spokojených zákazníků. Garantujeme kvalitu a zajistíme i pozáruční servis forem zcela zdarma. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a umíme i poradit v případě prvních nezdarů při výrobě obkladů a ražení omítek. Nepožadujeme ani zálohy na materiál jako onen prodejce ze Slovenska. Kdo formy skutečně vyrábí tak si nebere zálohy na materiál. Zálohy si berou pouze překupníci kteří nemají dost vlastního provozního kapitálu a nechtějí riskovat nedokončený obchod. My se spokojíme s platbou na přepravní náklady.

 

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat!

Jméno a příjmení:


E-mailová adresa:


Dotaz:


Opiště kód z obrázku do pole níže: